fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Tartu Kutsehariduskeskus pikendab rahvusvahelist ideekonkursi, millega otsitakse nutikaid ja innovaatilisi lahendusi trükikanga taaskasutuseks. Konkursile saab oma ideid esitada veel kuni 30. maini, samuti on lisaks kutsekoolidele osalema oodatud gümnaasiumiastme õpilased kõigist üldhariduskoolidest.

Aprilli alguses kuulutas Tartu Kutsehariduskeskus koostöös Euroopa Parlamendi Bürooga Eestis välja ideekonkursi „Sew to Zero“, mille käigus otsitakse taaskasutusideid Euroopa Elamuskeskuse loomisest üle jäänud 30m2 trükikangale. Projekti laiem eesmärk on juhtida tähelepanu jääkide kasutamise olulisusele tekstiilitööstuses, tutvustada nulldisaini põhimõtteid ning kujundada õpilastes jätkusuutlikku ja keskkonnasõbralikku mõtteviisi.
Kui esialgu oli konkursi lõpptähtajaks 30. aprill ja sihtrühmaks vaid kutsekoolide noored, siis nüüd on otsustatud konkursi piire mitmes mõttes laiendada. Konkursi eestvedaja, Tartu Kutsehariduskeskuse iluteeninduse ja tekstiili osakonna kutseõpetaja Helin Liivi sõnul on koroonaolukord ja sellest tulenevad piirangud toonud koolidele kaasa palju teadmatust ning õppetöövälised väljakutsed kipuvad jääma pigem tahaplaanile. „Kutsekoolid toimetavad jätkuvalt distantsõppel ja ei ole teada, millal saame õpilasi taas õmblusklassides tervitada. Samas oleme saanud tagasisidet üldhariduskoolidelt, et tegemist on vahva ja vajaliku algatusega ning neile vastu tulles leidsime võimaluse laiendada konkurssi ka gümnaasiumiõpilastele,“ selgitas Liiv. Samuti julgustavad korraldajad õpetajaid võimalusest kinni haarama ning ideekonkurssi õppetöösse integreerima, sest see on suurepärane võimalus õpiprotsessi mitmekesistamiseks.

Konkursil on võimalik osaleda nii individuaalselt kui kuni 5-liikmelise võistkonnaga. Konkurss kestab kuni 30. maini ning konkursi täpsemad tingimused leiab ürituse FB lehelt. Vaata ka konkursi STATUUTI.

Parimale Eesti osalejale on Euroopa Parlamendi Büroo Eestis pannud välja Euroopa Parlamendi külastuse. Võitjad avalikustatakse 2 nädala jooksul peale konkursi lõppu ning parimatest töödest valmib ka näitus.

Lisainfo:
Helin Liiv
Tartu KHK iluteeninduse- ja tekstiili osakond
Kutseõpetaja
helin.liiv@khk.ee