fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Laupäeval, 4. juulil toimuval lõpuaktusel saavad Tartu Kutsehariduskeskuse lõputunnistuse 637 värsket kutsespetsialisti. Tänavustest lõpetajatest 52 lõpetavad kiituskirjaga ning üle saja lõpetaja saavad kooli tänukirja kõrgete kutsealaste oskuste, kooli esindamise või sportlike saavutuste eest.

„See aasta on olnud eriline ning pannud ka lõpetajad erilisse olukorda. Nad on pidanud rohkem pingutama, olema iseseisvamad, loovamad ja nutikamad oma  ülesannete täitmisel ning võtma enam vastutust tulemuste eest. Aga samas – nii see päriselus käibki ning tööellu astudes on just need omadused hinnatud samamoodi nagu kutsetunnistus. Soovin tänavustele lõpetajatele edu töös või õpingute jätkamisel, sest muutuvas maailmas on pidev enesetäiendamine kindlasti vajalik,“ütles direktor Raini Jõks. „Neile õpilastele kelle õppetöö nihkus, soovin sihikindlust ja südikust kooli edukaks lõpetamiseks augustikuus,“ lisas ta.

Tänavust aastat iseloomustab ka see, et lõpetab esimene grupp noori kasutajakogemuse disaini spetsialiste. Tartu Kutsehariduskeskus on ainuke kool, kus seda eriala Eestis saab õppiga. Tervikuna on IKT osakonna erialade ja õppijate arv viimastel aastatel kiiresti kasvanud ning seetõttu kasvab ka nõutud IT alaste oskkuste ja teadmistega lõpetajate arv.

Lõpetajate hulgas on säravaid tähti, kelle saavutused on olnud silmatorkavad juba kooli ajal. Nii näiteks lõpetab kivi- ja betoonkonstruktsioonide eriala Veiko Kook, kes on kolmekordne Eesti meister müüriladumises ning mullu toimunud WorldSkills võistlustel kõrgele kohale tõusnud meister.  Nii tema kui  Noor Meister 2019 võitja Janek Alekand ning esimese ettevõtlusoskuste kutsevõistluse võitja Frank Karro valmistuvad talvel toimuvateks EuroSkills võistlusteks.

Lõpudiplomi saavad ka mitmed teised  võistluste Noor Meister medalistid: veebiarendaja Kaur Kaelep,  juuksur Janeli Juhkam ning pagar-kondiiter Eerika Rozdolski. Noor tisler Bert Saun suutis aga kutsekeskhariduse kolme aastase õppekava läbida kahe aastaga ning sooritada kutseeksami 100% tulemusega.

Tänavustest lõpetajates 19 on saanud kutse Eesti Vabariigi Presidendi ja Haridus- ja teadusministri vastuvõtule, mis toimub augustikuus.

Tartu Kutsehariduskeskuse pidulikud lõpuaktused toimuvad 4. juulil ERM sillaalal.
Kell 12.00 algab auto-, tehnika, äri- ja kaubanduse-, IKT- ning iluteeninduse ja tekstiiliosakonna õpilaste lõpuaktus. Ülekannet aktusest näeb siit: https://www.erm.ee/et/content/tartu-khk-l%C3%B5puaktus-0407-kell-1200

Kell 16.00 algab toitlustuse ja turismi-, toiduainete tehnoloogia ning ehituse ja puiduosakonna õpilaste lõpuaktus.
Ülekannet näeb siit: https://www.erm.ee/et/content/tartu-khk-l%C3%B5puaktus-0407-kell-1600

 

Lisainfo:
Lilia Leiman
Huvijuht
7361 872
lilia.leiman@khk.ee