fbpx

Tartu Kutsehariduskeskuse võistkonnad noppisid Eesti ettevõtlusoskuste kutsemeistrivõistlustelt kaksikvõidu!

8.–9. veebruaril toimusid Rocca al Mare keskuses Eesti esimesed kutsekoolide ettevõtlusoskuste kutsemeistrivõistlused. Kaksikvõidu tõid koju Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased. Esikoha võitsid Sandra Sepp ja Frank Karro ning teisele kohale tulid Aire Pruus ja Robert Trummal.

Võistlejad pidid kahe võistluspäeva jooksul demonstreerima oma oskusi ideede arendamisest kuni prototüübini välja. Ettevõtlusõpetaja Tiina Aidniku sõnul oli võistluses keerukaid kohti küll, millest meie võistlejad edukalt välja tulid ja oma paremust näitasid. „Kui pandi lauale Lean Canvase ärimudeli lõuend, siis sellega said meie noored hästi hakkama ning finantsid, millega üldiselt vähem tegeleti, olid võitjatel läbi mõeldud,“ tutvustas ta edufaktoreid. Võidutiimi liige Frank Karro, kes muidu õpib IT-d, lisas, et kõige keerulisem oli hoida fookust, mitte lauiali valguda. „Meie tiimile tõi edu omavaheline sümbioos ja hea hommikusöök,“ lisas ta.

Võistluse võitnud tiim saab võimaluse esindada Eestit Euroskills 2020 võistlusel Austrias.

On hea meel tõdeda, et viimastel aastatel on õppetasemete üleselt panustatud aina rohkem noorte ettevõtlusoskuste arendamisse. Siinkohal on oluline välja tuua, et me räägime oskustest, mitte kaasasündinud ärivaistust või õnnest. Kutsemeistrivõistlused keskenduvadki teadmistele ja oskustele, mida võib omandada igaüks ja mille puhul harjutamine teeb meistriks,” märkis zürii liige, Nordmill Ventures partner Marek Mühlberg.

“Võidumeeskonna puhul oli sümpaatne see, et neil oli julgus eristuda ja pakkuda välja mitte-digitaalne lahendus. Samuti mängis žürii silmis rolli nende ladus esitlus, hea keeleoskus ja oskuslikult kirjeldatud ärimudel“, lisas Mühlberg.

„Võistlejad keskendusid 21. sajandi noorte probleemide lahendamisele. Enamus võistlejaid valis ideeks nutisõltuvuse ja vaimse tervisega seotud probleemide lahendamise. Oli väga positiivne, et pakuti ka mittetehnoloogilisi lahendusi nagu harmooniaruum, viharuum, laagrid talutöid tehes jm. Eriliselt soovime keskenduda kutsekooli õpilastele, et ka erinevatelt kutsealadelt tuleks rohkem noorte endi elu muutvaid ideid ja ettevõtteid. Oskus märgata probleemi ja luua lahendusi on siinkohal kõige olulisem“, kommenteeris võistlust žürii liige, SA Innove juhatuse esimees Birgit Lao.

Kokku osales Eesti esimestel ettevõtlusoskuste kutsevõistlustel 12 võistkonda. Peale Tartu Kutsehariduskeskuse oli võistlejaid veel Luua Metsanduskoolist, Kuressaare Ametikoolist, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest ja Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Kolmandale kohale võistlesid ennast Maarja Tammann ja Kristiina Kingo Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Võistlust korraldasid SA Innove ja Junior Achievement Eesti. Võistluse läbiviimist toetasid Edu ja Tegu ettevõtlusõppe programm ning Radisson Blu Hotel Olümpia.

 

Lisainfo:
Katrin Kivisild
SA Innove, programmijuht
katrin.kivisild@innove.ee
5354 3630

 

Külliki Vaske
Tartu Kutsehariduskeskus, õpetaja
kulliki.vaske@khk.e

55524280Märkad veebilehel vigu?