fbpx

Tartu Kutsehariduskeskuses alustab õpinguid ligi 1370 uut kutseõppurit

Tartu Kutsehariduskeskuses alustab sel aastal õppimist 1370 uut kutseõppurit. Kokku istub  tänavu kutsehariduskeskuses koolipinki 3425 õpilast.

Direktor Andrus Mõttuse sõnul on  kooli võtmesõnaks  pingutus, sest ilma pingutamiseta meistriks ei saada: „Tartu Kutsehariduskeskus on meistrite kool – siia on oodatud ja siin õpivad need, kes soovivad meistriks pürgida ja selle nimel  tööd teha.“  Algav õppeaasta annab õpilastele  ja ka õpetajatele võimaluse seda tõestada.

Suvise vastuvõtuperioodi jooksul laekus kutsehariduskeskusse üle 2200 avalduse,  mis on oluliselt rohkem, kui kool vastu võtta suudab. Populaarseimaks erialaks osutus spaateenindaja kutse, kus ühele õppekohale laekus üle viie sooviavalduse. „Tartu Kutsehariduskeskus peab panustama õppekavade arendamisse, et teised uued erialad  sama populaarsed oleksid,“ sõnas Mõttus.

Lisaks esitati enam avaldusi ka IT-süsteemide spetsialisti, juuksuri, ehitusviimistluse, koka ja raamatupidaja erialadele.  Noored peavad jätkuvalt oluliseks praktiliste oskuste omandamist ning lisaks põhi- ja keskhariduse lõpetanutele kasvab  eelneva kõrgharidusega õppijate osakaal.

Tartu Kutsehariduskeskuse avaaktus toimub 1. septembril algusega kell 11.00 Vanemuise kontserdimajas. Õppeaasta avaaktusel tunnustab koolipere ka möödunud õppeaasta tegu, milleks on lasketiiru renoveerimine Põllu tänava õppekorpuses.

Lisainfo:

Kaire Mets
Turundusjuht
E-post: kaire.mets@khk.eeMärkad veebilehel vigu?