fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

1. septembril alustas Tartu Kutsehariduskeskuses kooliteed 1572 esmakursuslast, mida on saja võrra rohkem kui mullu. Eesti suurim kutsekool läheb õppeaastale vastu enam kui 3200 õppijaga, neist pea poole moodustavad uued õppijad.

Kutsehariduse populaarsus on viimastel aastatel vaikselt ent visalt tõusnud. Nii ka tänavu: võrreldes eelmise aastaga kasvas sisseastujate arv 16% ning sisse saanute arv 8%. Positiivset üllatust pakkus tehnikakool, kus mõnel erialal tuli huviliste suure hulga tõttu avada kaks või enam õppegruppi.

Kontaktide hajutamise eesmärgil ei toimunud värsketele alustajatele tänavu ühist avaaktust. Õppeaasta juhatas sisse kursusejuhatajatund koos direktori virtuaalse tervitusega. Oma tervituskõnes rõhutas direktor Raini Jõks, et Eesti vajab praktiliste oskustega inimesi ning tunnustas tulevasi meistreid kutsevaliku kasuks tehtud otsuse eest. Samuti pani ta südamele, et viiruse tingimustes tuleb igaühel koolipere liikmena võtta vastutus enda ja teiste tervise kaitsmise eest ning tõi välja, et tõhusaim viis selleks on vaktsineerimine. Vaid nii saavad koolid olla avatud ning tegeleda kõige olulisema, hariduse andmisega.

Kuigi sisseastumisperiood on praegu lõppenud, on mõnel erialal vabanenud üksikud õppekohad. Kõik erialad, kuhu on võimalik veel septembrikuu jooksul sisse astuda, leiab SIIT. Noortel, kes ei ole praeguseks leidnud endale sobivat kooli või eriala, pakume kuni 10. oktoobrini võimalust liituda kutsevalikuõppega. Kutsevalikuõpe on 5-kuuline õppijast lähtuv õpe, mille käigus saab osaleda mitme eriala tundides ja praktilistes tegevustes. Õppe lõppedes on õppijal ülevaade oma tugevustest ja oskustest ning lihtsam järgmisi valikuid teha.

Lisainfo:
Raini Jõks
direktor
e-post: raini.joks@khk.ee
tel: 7361 860