fbpx

Tartu Kutsehariduskeskuses hakatakse õpetama kolme uut eriala

Tartu Kutsehariduskeskus alustas  25. juunist dokumentide vastuvõttu. Tuntud ja populaarsete ametite kõrval saab tänavu õpinguid alustada ka kolmel täitsa uuel erialal.

Nii saab omandada spaateenindaja ametioskused  – erinevate näo- ja kehahooldusprotseduuride, massažide ning iluhoolitsuste tegemine. “Heaoluteenuste pakkumisega koos kasvab ka nõudlus hea väljaõppe saanud ja mitmekülgsete oskustega töötajate  järele,” selgitas osakonnajuhataja Liivi Lõhmussaar põhjuseid, miks uus eriala avati. “Spaade ja ilukeskuste arv kasvab ning Tartussegi on oodata uut spaad, kuid seni polnud Eestis võimalik spaaprotseduuride tegemist õppida,“ ütles Lõhmussaar.

Uus õppekava sündis Leonardo projekti kaudu ning talvel alustas eriala õpetamist Kursessaare Ametikool ja nüüd siis Tartu Kutsehariduskeskus. Spaateenindaja erialale saavad õppima asuda keskhariduse omandanud noored ja õppeaeg on 1,5 aastat.

Päris uus on  ka avaliku sektori asutuse finantsisti eriala. Tegemist on aga jätkuõppega, mis tähendab, et õppija asujal peab olema raamatupidamisega seotud erialane haridus või kutsetunnistus.  Koolis õpitakse süvendatult vaid avaliku sektori raamatupidamisega seotud oskusi. Ka uus puhastusteenindaja-juhendaja on jätkuõppe eriala neile, kes on puhastusteenindust õppinud või erialal töötanud, kuid vajavad juurde teiste töötajate juhendamiseks vajalikke oskusi.

Kokku võtab Tartu Kutsehariduskeskus vastu uusi õppijaid üle 50 erialale ning ligi 1400 riigieelarvelisele õppekohale. Dokumentide vastuvõtt toimub 25. juunist kuni 1. augustini igal tööpäeval kell 9.00 kuni 15.00 või e-vastuvõtu kaudu.  Lähemat infot saab khk.ee/vastuvott.

 Märkad veebilehel vigu?