fbpx

Tartu linna õpetaja elutöö auhinna pälvis Tiit Kaber

Tartu linn tunnustab õpetajate päeva eel linna silmapaistvaid pedagooge. Tartu linna õpetaja elutöö auhinna laureaat on sel aastal kutsehariduskeskuse kehalise kasvatuse ja riigikaitse õpetaja Tiit Kaber.  Tartu linna aasta kutseõppeasutuse õpetaja auhinna pälvivad kooli äri- ja kaubanduse osakonna kutseõpetaja Edda Sõõru ja ehituse ja puiduosakonna kutseõpetaja Tiina Friedrichson.  

Elutööpreemia laureaat Tiit Kaber on 45 aastat oma elust pühendanud õpetamisele ning nende  aastate jooksul on ta kaasa aidanud mitme tuhande noormehe kehalisele arengule. Ta on kõige staažikam pedagoog kutsehariduskeskuses, väsimatu spordi ja sportlike eluviiside propageerija ning riigikaitse entusiast aga ka nõudlik ja eeskuju andev pedagoog.

Sama kaua kui õpetaja, on Tiit tegutsenud laskeinstruktor ning seetõttu pole juhus, et kutsehariduskeskuses on oma lasketiir ning korraldatakse õhupüssist laskmise võistlusi. Lisaks treenib ta kooli saalihoki võistkonda.

Koostöös Kaitseministeeriumi, Kaitseliidu ja teiste Tartu koolidega on Tiit mitmel aastal korraldanud riigikaitse laagreid, kus osalevad nii kutsehariduskeskuse kui üldhariduskoolide õpilased. Ta leiab võimalusi kuidas õpilastes äratada huvi riigikaitse, ajaloo ja ühiskonna vastu ning nii on õpilased saanud külastada erinevaid lahingupaiku, väeosasid ja muuseume.  Tiit osaleb aktiivselt ka riigikaitse õpetajate võrgustiku tegemistes.

Tunnustused antakse üle Tartu linna ja maakonna haridustöötajate tänuüritusel, mis toimub reedel, 28. septembril kell 14 Tartu Ülikooli aulas.

Lisainfo:
Hedi Männi
hedi.manni@khk.eeMärkad veebilehel vigu?