fbpx

Tartu noored meistrid sõidavad suurvõistlustele

3.-4. mail toimub Eesti Näituste messikeskuses oskuste festival  Noor Meister 2018. Kahel päeval toimuvatel kutsemeistrivõistlustee sõidavad võistlema 40 Tartu Kutsehariduskeskuse noort meistrit.

Kutsehariduskeskuse noored osalevad  plaatija, müürseppade, tislerite, ehitusviimistlejate, elektrikute, veebidisainerite ja IT-spetsialistide, juuksurite, keevitajate, keskkonnatehnika lukkseppade, kondiitrite, pagarite, majutusteenindajate, mehhatroonikute, tislerite,  müügikorraldajate, müüjate, rätsepate, logistikute,  vastuvõtu administraatorite, turismikorraldajate ning ärinduse spetsialistide võistlustel.

Õpilastele on võistlus oma oskuste näitamise ja teistega võrdlemise koht ning motiveeriv väljund õpingutele. Noorele Meistrile saavad minna võistlema vaid parimad, kes on juba koolivõistlustel ennast tõestanud. Nii on võistlejate seas rohkelt koolisiseste kutsevõistluste võitjaid nagu näiteks kondiiter Doris Loid, pagar Eerika Rozdolski, administraator Gerda-Karoliine Kadastik ja logistik Brändon Müürsepp.

Teiste seas sõidab võistlema ka Annika Švetsova, kellel on juba ette näidata koolisiseste võistluste võit kui ka edu rahvusvaheliste noorte juuksurite võistluste tihedas konkurentsis Peterburis. „See meeletu ettevalmistus, mis Peterburi võistluste eel tehtud sai, on kindlasti eeliseks ja see kogemus on nii palju juurde andnud,“ kinnitas ta.

Oskuste festivali programm  keskendub noortele ning nende oskustele ja hobidele, millest tulevikus võib saada elukutse või hüppelaud iseseisvasse ellu. Seetõttu on lisaks kutsemeistrivõistlustele festivalil töötoad, kus saab oskusi omandada ja käed külge panna. Samuti sisustab päevi meeleolukas lavaprogramm, kutsekoolid, õpilasfirmad, karjäärispetsialistid, tööandjad ja praktikud.

Noor Meister toimub 3.-4. mail Tallinnas, Eesti Näituste messikeskuses. Üritus on kõigile tasuta. Lisainfo: www.noormeister.ee

 

 

 

 Märkad veebilehel vigu?