fbpx

Tartu õpetaja elutöö auhinna pälvib elektrieriala kutseõpetaja Enn Valgma

Reedel, 30. septembril toimuval “Tartumaa õpib ja tänab” üritusel antakse üle tänavused Tartu linna ja maakonna haridustöötajate tunnustused.  Elutöö preemia pälvib teiste hulgas Tartu Kutsehariduskeskuse elektrieriala õpetaja Enn Valgma.

Kutsehariduskeskuse direktori Andrus Mõttuse sõnul on õpetaja Valgma silmapaistev nii oma sügava huvi tõttu õpetatava eriala vastu kui ka pikaaegse eriala arengusse panustamise ja õpetajatööle pühendumise tõttu. Seepärast on elektrieriala õppurid olnud edukad nii kutsemeistrivõistlustel kui ka kutseeksamite sooritamisel.

Õpilaste tagasiside on samuti kõnekas: „Tema teadmised on meeletud, alati saab õige vastuse erialaga seonduvast. Ta on kindlasti kõige tugevam eriala õpetaja, kes viitsib ka kõige aeglasema taibu ja lohakamate õpilastega jännata, kuni lõpuni. Väga tark inimene, ilma temata, ei kujutaks selle eriala õpetamist ettegi. „Väga hea ja eriala tundev õpetaja, kes on alati abivalmis ja oskab küsimustele põhjalikult vastata.“

Lisaks elutööpreemiale tunnustatakse Enn Valgmad ka aasta kutseõppeasutuse õpetaja auhinnaga.

Tartu linna aasta klassijuhataja auhinna pälvib kursusejuhataja Katrin Vaher ning aasta suunaja auhinna sotsiaalpedagoog Kaie Holter.

Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsatsioon ANDRAS tunnustab aga aasta täiskasvanute koolitaja tiitliga kutsehariduskeskuse kondiitrieriala õpetajat Lilija Suburgi. Õpetaja Suburgi sõnul on täiskasvanute õpetamine rohkem nagu koostöö mitte koolitamine. „Kui inimesed tulevad kokku ja neil on mingi ühine huvi, siis see on hoopis koostöö ja mina lihtsalt juhin seda koostööd. Selles mõttes on täiskasvanutega isegi lihtsam,“ selgitas ta. Varem Eesti Leivatööstuses ja Maximas tehnoloogina töötanud Suburgil polnud raske neli aastat tagasi õpetaja ametisse sisse elada. „Varem pidin ka teisi juhendama ja koostööd tegema,“ sõnas ta. „ Ma olen ju ise ka siin täiskasvanuna, peale kõrghariduse omandamist pagari- ja kondiitritööd õppinud, nii et mul on ka õppija kogemus, Ma kujutan ette mida õppija ootab,“ lisas Lilija Suburg. “Pealegi ma armastan väga oma tööd.”

Kõik tunnustatud on palutud Tartu linna ja maakonna haridustöötajate pidulikule vastuvõtule 30. septembril kell 15.

Lisainfo:
Andrus Mõttus
Direktor
Tel 7361 860Märkad veebilehel vigu?