fbpx

Tehnikavaldkonna erialade õpe kolib simulaatoritesse

Tartu Kutsehariduskeskus saab peagi  tehnikavaldkonna erialade õppetööd läbi viia kaasaegsetel simulaatoritel, sest Innove toetas kutsehariduskeskuse digitaalse õpivara soetamise projekti.

Seni on kutsehariduskeskuses kasutusel keevitussimulaatorid, mis on end õppetöös igati õigustanud. „Uute õppesimulaatorite kasutuselevõtt võimaldab minimaalsete kuludega harjutada reaalseid tööülesandeid ning tõsta õppekvaliteeti,“ sõnas projektijuht Sigrid Ester Tani. Lisaks saavad simulaatoritel töötada paljud õpilased samaaegselt ning arenevad nii õpilaste kui ka õpetajate erialased digioskused.

Projekti raames on kavas soetada turvaserverite simulaatorid, mille abil saavad tulevased süsteemiadministraatorid ja IT-süsteemide nooremspetsialistid virtuaalselt simuleerida füüsilistes serverites tehtavat tööd. Mehhatroonikute, elektrikute ja autodiagnostikute õpetamisel võetakse kasutusele elektroonika ja elektrotehnika õpetamise simulaatorite komplektid, mis võimaldavad harjutada tööülesandeid alates alalisvoolu ja vahelduvvoolu tehnoloogiatest kuni mikrokontrollerite tehnoloogiateni välja.

Puidutöötlemise ja metallitöötlemise CNC-pingi simulaatorid võimaldavad õpilastel seadistada virtuaalselt tööpingi operatsioone ning simulaatoritele lisaks soetataval treipingil ja freespingil reaalselt kontrollida simulaatoril tehtud seadistusi.

Uued simulaatorid on viimaste aastate suurima mahuga seadmete soetus. „Esmalt koostatakse raamhange, millele saab pakkumusi esitada osade kaupa. Hankelepinguni loodame jõuda selle aasta numbri sees,“ märkis Tani . Uut ja kaasaegset õpivara saavad õpetajad ja õpilased loodetavasti kasutama hakata teisel poolaastal.

Projekti kogumaksumus on 422 605 EUR, seda rahastab Innove läbi ESF meetme „Uuendusliku e-õppevara arendamine üld- ja kutsehariduses“.

 

Lisainfo:
Sigrid Ester Tani
projektijuht
sigrid.tani@khk.ee
7361877Märkad veebilehel vigu?