fbpx

„Trükis 2015“ loomingulise projekti auhinna võitis Robert Nutt

26.– 27. novembril  Tallinna Polütehnikumis peetud graafilise disaini- ja trükiettevalmistusalasel kutsevõistlusel pälvis loomingulise projekti auhinna  noorem tarkvara arendajaks õppiv Robert Nutt (VS15).  Auhind on seda hinnalisem, et sel aastal osalesid ka kolm disaini või trükialase suunaga kooli välismaalt: Riiast, Moskvast ja Jyväskylast. Ühtekokku võistles 17 õpilast kaheksast koolist. Tartu Kutsehariduskeskusest osales peale Robert Nuti ka veebispetsialist Reijo Palmiste (VS14).

Õpetaja Eve Mäeoru sõnul peetakse Trükise võistlust juba viiendat aastat. „Võistluse formaat on jäänud viie aasta jooksul samaks, kuid muutunud on hindamismeetodid, samuti on igal aastal erinev valdkond ja konkreetsed tellijad, kellele  võistlustöid tehakse,“ selgitas ta. Võistluse lõpptulemust peab olema võimalik trükkida trükikojas vastavalt kõigile tehnilistele nõudmistele, mida ülesanne endas sisaldab.

Seekordsel võistlusel tuli teha Rahvusooper Estonia haridusprojektile „Ka ooper kõlab tuttavalt“ plakat ja flaier. Haridusprojekt on mõeldud 10-18. aastastele põhikooli- ja gümnaasiumigruppidele. Teise päeva ülesandeks oli Vähiravifondile „Kingitud elu“ tänukirja tegemine. Fond ei soovinud traditsioonilist tänukirja, vaid midagi, mis väljendaks erilist soojust ja oleks personaliseeritud annetaja nimega.

Mõlema päeva töid hinnati eraldi disaini ja tehnilise poole pealt. Võitjad selgusid kahe päeva kokkuvõtete tulemusel. Välja anti kolm auhinda: Grand Prix, parim loominguline projekt ja parim tehniline projekt. Tartu Kutsehariduskeskuse  õpilane Robert Nutt võitis parima loomingulise projekti auhinna. „Võidu tõi Robertile eelkõige väga hea kujundamise ja joonistamise oskus.  Ta sai mõlema päeva töö tellijalt ka eriauhinna,“ rääkis Mäeorg.

Parima loomingulise projekti auhinna on Tartu Kutsehariduskeskuse veebispetsialistid võitnud ka varasemalt 2014.a. ja 2012.a.

Vaata videoülevaadet: SIIT

Lisainfo:
Eve Mäeorg
kutseõpetaja
eve.maeorg@khk.ee

 Märkad veebilehel vigu?