fbpx

Turismiosakond tähistas rahvusvahelist turismipäeva

  1. septembril tähistatakse maailma turismiorganisatsiooni algatusel rahvusvahelist turismipäeva. Päeva eesmärgiks on teadvustada turismi sotsiaalset, kultuurilist ja majanduslikku tähtsust.

Tartu Kutsehariduskeskuse turismiosakond tähistas turismipäeva teisipäeval, 29. septembril,  et motiveerida kõiki valdkonnas õppivaid noori ja väärtustada turismitööd. Kutsehariduskeskuse turismi-, majutuse- ja toitlustuse valdkonna õpilaste ette olid tulnud Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht, hotellide London ja Pallas juhatuse esimees, Tartu Linnavolikogu liige Verni Loodmaa ja hotelli Pallas juhataja Oliver Paasik. Turismiasjalisi tervitas pidupäeva puhul Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Andrus Mõttus.

Verni Loodmaa tutvustas turismi hetkeseisu ja tööturul toimuvat ning andis ülevaate EHRL tegemistest. Väga oluliseks peab Loodmaa iga sihtkoha ja turismiettevõtte külalislahkust. Oma ettevõtetesse ootab ta tööle erialast huvitatud noori, kes tunnevad kirge teenindustöö vastu. Oliver Paasik jutustas noorte julgustamiseks oma loo, kuidas võib portjeest saada hotellijuht. Juhuse tahtel on ka praegu pakkuda üks vaba portjeekoht.

Turismiõpetaja Külli Tootsi sõnul pälvis avalik loeng konverentsisaalis õppijatelt ainult kiitvaid hinnanguid ning noortel oli võimalus oma ala tippspetsialistidele küsimusi esitada.  „Kohtumised tööandjatega mitmekesistavad õppetööd ja kinnitavad õppijatele, et nad on tööle oodatud,“ märkis Toots ja lisas, et mõlemad Tartu hotellid on väga head õppekäikude läbiviijad ja kutseõppurite poolt tunnustatud praktikakohad.

Tartu Kutsehariduskeskus on Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu liige.

 

Lisainfo:
Külli Toots
Turismiosakond
kylli.toots@khk.eeMärkad veebilehel vigu?