fbpx

Üle 700 kutsespetsialisti lõpetavad Kutsehariduskeskuse

Esmaspäeval, 22. juunil lõpetab Tartu Kutsehariduskeskuse suvine lend kutsespetsialiste.  Vanemuise kontserdisaalis  toimuvatel aktustel ulatatakse lõpudiplom kätte üle 700  noorele meistrile.

Väga heade õpitulemuste eest  saavad tänavu kiituskirja lausa 32 kutsekeskharidusõppe lõpetajat. Teiste seas  lõpetab kooli kiitusega pagar-kondiitri eriala õppur Merilin Köörna, kes lisaks headele ja väga headele hinnetele saavutas „Noor Meister 2015“ kutsevõistlustel kondiitritöös kuldmedali ning paistis silma õpilasfirma Spaatlitäis kreemi“ eduka tegevusega.

Ka elektri eriala lõpetaja Kristjan Loite on lisaks õppimisele näidanud väga kõrgeid kutseoskusi ja võitnud oma eriala noore meistri tiitli. „Andsin lihtsalt endast parima,“ märkis kiitusega lõpetav Kristjan Loite, kes koos teiste vabariigi parimate  abiturientidega on  kutsutud presidendi vastuvõtule, kus ta peab kõigi tänavuste lõpetajate nimel kõne.

Kutsehariduskeskuses õppimisele tagasi  vaadates tunnistab Loite, et eriala ja kooli valik on olnud tema jaoks väga õige. „See on andnud äraütlemata suure tõuke minu karjääris, nii hariduse ja oskused kui ka kõik muud kogemused, mis ma kolme aasta jooksul sain. See on väga suur seiklus olnud,“ märkis  ta. Muuhulgas jõudis Kristjan käia Islandil välispraktikal, lüüa aktiivselt kaasa õpilaskodu tegemistes, olla vabatahtlik maratonitoitlustamise tiimis ja  palju muud.

Kooli tänukirja väga hea õppeedukuse, kõrgete kutsealaste oskuste või aktiivse koolivälise tegevuse eest  saab  kokku 190  lõpetajat. Nii lõpetajate kui ka kiituskirja ja tänukirja saanute arv on tänavu suurem kui mullu.

Kasvanud on kutseeksami sooritajate hulk ning edukusprotsent. Näiteks  100% tulemusega sooritasid kutseeksami keevitajate, sekretäride, metallitöötlejate, hotelliteenindajate õppegrupid. Kutsetunnistusega lõpetab tänavu tublisti üle 400 noore.

Õppedirektor Liivi Raudsepa sõnul on neid, kes hästi õpivad palju. „Me eesmärk on tulevasi meistreid kujundada ning  soov oma erialal midagi saavutada, on valdav ka õppijate seas.  Kui on motivatsiooni, siis tulevad ka kõrged tulemused,“ selgitas ta.

Heade oskustega spetsialistid on tööturul hinnas. Kutsehariduskeskuse mullustest vilistlastest töötab ligikaudu 70%, edasiõppijaid on peaaegu 10% ning samapalju lõpetajaid on läinud ajateenistusse või lapsehoolduspuhkusele. Tööd ja õppimist ühitavad 5% lõpetajatest.

Tartu Kutsehariduskeskuse lõpuaktused peetakse esmaspäeval, 22. juunil Vanemuise kontserdimajas.  Kell 11.00 algab aktus kõigile põhihariduse baasil erialade lõpetajatele ning kell 15.00 antakse tunnistused üle keskhariduse baasil erialade lõpetajatele.

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht

 Märkad veebilehel vigu?