fbpx

Uueks lemmikuks on tõusnud spaateenindaja eriala

Tartu Kutsehariduskeskuse sisseastumise korras on tänavu  mitmed uuendused.  Kõige olulisim neist on kahe eriala valimise võimalus ning see on ka noorte poolt hästi vastu võetud. Umbes 2/3 noortest kandideerib korraga kahele erialale.

Erialade populaarsuse tippu on aga tõusnud  uus spaateenindaja eriala, kus juba praegu on kolm kandidaati ühele õppekohale. Keskhariduse baasil erialadest on kõrgem konkurss ka juuksuri ja ärikorralduse erialadel.

Põhihariduse baasil erialadest on noored siiani eelistanud enam IT-süsteemide spetsialisti, majutusteeninduse ja ka keevitaja ametiõpinguid.

Sel aastal on näha ka trendi, et tütarlapsed ei karda enam konkureerida erialadele, mida seni vaid meeste pärusmaaks on peetud. Näiteks on neiud avastanud sõiduautotehniku, automaalri ja elektriku erialad.

Üks vahvatest neidudest, Greete, tõi avalduse kutsehariduskeskusse sõiduautotehniku erialale. „Oma hinnete ja õpihuviga võinuks ta minna ka gümnaasiumi, kuid tütre soov oli kindlasti peale põhikooli minna autoasjandust õppima, „ rääkis Greete ema Krista Kuningas ja lisas, et kui see huvi ikka nii suur on, siis  tema kätt ette panna ei saa. Kooli, kus autotehniku eriala omandada saab leidis Võrumaa piiga Tartust ning tõi oma dokumendid ise kohale.

Karjäärinõustaja Ene Raidi sõnul on märgata, et mõned noored on väga küpsed ja oma erialavaliku hästi läbi mõelnud. „Kuid on ka neid, kel tulevasest ametist head ettekujutust pole,“ nendib karjäärinõustaja Ene Raid.  „Kiputakse eelistama ikka tuntud  erialasid ja jäetakse tahaplaanile oma huvid ja võimed“ tõi ta näiteks.  Seetõttu soovitab kutsehariduskeskus oma valikuid hoolikalt kaaluda  ning ka  motivatsioonikirjas selgitada.

Dokumentide vastuvõtt kestab veel kuni 01. augustini. Lähemat infot saab khk.ee/vastuvott.

 Märkad veebilehel vigu?