fbpx

Uus trend: kutsehariduskeskusse sisseastujad eelistavad IT erialasid

Kuigi sisseastumisperiood Tartu Kutsehariduskeskusse kestab veel kuni 2. augustini, saab seni laekunud avalduste põhjal öelda, et sisseastujad eelistavad IT ja sellega seotud erialasid.

Kutsehariduskeskuse turundusjuhi Kaire Metsa sõnul on uueks trendiks tõusnud IT-erialad. „Praegu on kõige kõrgem konkurents noorem tarkvara arendaja erialale, kuhu on juba laekunud üle 2,5 avalduse õppekohale. Keskhariduse baasil on kõrgem konkurss veel ka e-kaubanduse spetsialisti ja raamatupidaja õppekavadel. Põhihariduse baasil erialadest on kõige kõrgem konkurss IT-süsteemide nooremspetsialisti ja tarkvara arendaja õppekavadele. Praegu paistab küll, et õppijad eelistavad pigem IT ja sellega seotud erialasid ning on senised lemmikud juuksuri ja spaateenindaja välja vahetanud,“ märkis ta.

Uus trend vastab tegelikult ka tööturu ootustele. „IT peetakse kõige kiiremini kasvavaks sektoriks ning praktilise meelega noored tahavad olla kindlad, et koolis omandatud teadmiste ja oskustega ka tööle saab,“ ütles Mets ja lisas, et tegelikult leiavad kutseoskustega inimesed töö kiiresti ja töötamist alustatakse sageli juba õpingute ajal.

Samas on ka neid valdkondi, kus tööturu vajadus ja õppijate arv pole kooskõlas. Näiteks tööstus- ja metalliettevõtted otsivad nende erialade oskusspetsialiste ning pakuvad õppijatele nii stipendiume kui häid praktikavõimalusi, kuid õppijate huvi on kesine. „Kindlasti ootame enam keevitus-ja metallitöödest, elektrist ning üldehitusest huvitatud õppureid, sest neid spetsialiste ootavad tööle ka ettevõtted,“ tõi Mets näite.

Kokku on Tartu Kutsehariduskeskuses sel suvel avatud 71 erinevat õppekava nii päevases, sessioon- kui ka töökohapõhise õppe vormis.  Sisseastumisavaldusi saab esitada elektroonselt kooli e-vastuvõtu keskkonnas või koolimajas  (Tartu, Kopli 1, B114), tööpäeviti kell 9.00-15.00. Põhivastuvõtt kestab kuni 2. augustini. Vaata sisseastumisinfot lähemalt:www.khk.ee/sisseastumine

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht
tel 7361 877Märkad veebilehel vigu?