fbpx

Vabadele õppekohtadele saab sisse astuda kuni 23. augustini

Kutsehariduskeskuse suvine sisseastumisperiood tõi kooli mullusest enam sooviavaldusi ning tänaseks on õppima asumise kinnitanud ligi 1300 peatset esmakursuslast.

Vabadele õppekohtadele saab aga veel sisse astuda kuni 23. augustini. Sisseastumisavaldusi on võimalik esitada elektroonselt või koolimajas kohapeal. „Vastuvõtu pikendamine annab uue võimaluse hilistele otsustajatele aga ka neile, kes oma lemmikeriala õppima ei pääsenud,“ selgitas tugikeskuse juht ja karjäärinõustaja Liine Maasikas. Õppekohti on veel tehnika-, toidu-, ja turismivaldkondades aga näiteks ka sekretäri, ehitaja, laotöötaja, müüja-klienditeenindaja, lihameistri, rätsep-stilisti ja teistes gruppides. Info kõigi vabade õppekohtade kohta on leitav kodulehelt.

Sisseastumisavalduste vastuvõttu on pikendatud ka töökohapõhise õppe erialadel, kus õppetööga alustatakse septembri teises pooles või lausa oktoobris. Nii saavad juba erialast tööd tegevad ja kutsetunnistust taotlevad inimesed õppida töö kõrvalt mehhatrooniku, sisetööde elektriku, turvasüsteemide tehniku, arhiivikorrastaja ja müügikorraldaja erialadel.

Lisaks pakutakse noortele võimalust tulla kutsevaliku kursusele, et oma võimeid ja huvisid põhjalikumalt kaaluda ning edasistes valikutes kindlam olla. „Kutsevaliku kursus on eelkõige neile, kes on õpingud katkestanud või ei ole päris kindlad selles, kas ja millist eriala õppida,“ selgitas Liine Maasikas.

Dokumente võetakse vastu 14.- 23. august, Tartu Kutsehariduskeskuses, Kopli 1, ruumis B-102  või kooli e-vastuvõtu keskkonnas.
Vaata lähemalt SIIT.

 

Lisainfo:
Liine Maasikas
tugikeskuse juht, karjäärinõustaja
liine.maasikas@khk.ee
tel. 7361 878Märkad veebilehel vigu?