fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Kutsevalikuõpe on haridustee jätkamise võimalus neile noortele, kes pole oma valikutes kindlad. Veebruaris alustab kutsehariduskeskuses uus grupp, millega saab praegu liituda.

Kutsehariduskeskuse tugikeskuse juhi Liine Maasika sõnul on kutsevaliku õppe peamiseks eesmärgiks luua võimalusi õpingute jätkamiseks neil, kes kooli mingil põhjusel on katkestanud. Vastu võetakse kutsehariduskeskuse katkestajad ja eriala vahetajad, aga mitte ainult. Õppima on oodatud ka need noored, kes on katkestanud õpingud mõnes muus koolis või ei ole pärast põhikooli lõppu mõnda aega õppinud. “Teave kutsevalikuõppe kohta liigub õpilaste kaudu päris hästi ja selle mainet on meil koolis õnnestunud kõrgel hoida. Meie oma vilistlasedki soovitavad seda teistele,“ rääkis Maasikas.

Kutsevaliku õppegrupiga liitunud noortel on samad õigused ja kohustused nagu kõigil kutseõppuritel. Kooliprogramm on aga veidi teistsugune. Nimelt saavad kutsevaliku õppega liitunud valida koos karjäärinõustajaga välja vähemalt kaks eriala, millega lähemalt tutvuda.

„Kutsevaliku õpe on hästi paindlik. Õppe maht on orienteeruvalt 5 kuud, kuid selle täpne sisu ja pikkus sõltub õpilase olemasolevatest oskustest, huvidest, vajadusest ja võimetest,“ lausus Maasikas. Noor saab osaleda mitme eriala teooria ja praktika tundides, et endale parim valik teha. Lisaks eriala õppele läbivad õpilased veel ka karjääriõpetuse, suhtlemise, ohutusõpetuse ja põhiainete (matemaatika ja eesti keel) ained. Vähese eesti keele oskusega õpilased saavad täiendavat keeleõpet. Oluline koht on ka töökogemusel ning seetõttu tutvutakse õppe käigus vabatahtliku töövõimalustega. “Näiteks on õpilased käinud abis loomade varjupaigas, uuskasutuskeskuses, kuid ka suurtes tootmisettevõtetes,” lisas Maasikas.

Järgmine kutsevaliku kursus alustab tööd 10.02.2020. Õppega saab liituda kuni 15.03.2020. Vaata lisainfot  SIIN

Lisainfo:
Liine Maasikas
Tartu KHK tugikeskuse juht
tel 7361 878
liine.maasikas@khk.ee