fbpx

Vilistlane Silver Mähar esindab Eestit EuroSkills 2014 kutsemeistrivõistlustel

Tänasest sõidavad 2-4. oktoobril Prantsusmaal toimuvale EuroSkills 2014 kutsemeistrivõistlustele Eestit esindavad eksperdid ja võistlejad. Teiste eestlaste hulgas võistleb veebidisaini erialal Tartu Kutsehariduskeskuse vilistlane Silver Mähar.

„Silver alustab võistlust neljapäeva, 2. oktoobri hommikul ja lõpetab laupäeva keskpäeval. Tulemused saab teada pühapäevasel autasustamisel,“ ütles Eesti esindusse kuuluv veebidisaini eriala ekspert Margit Tennosaar. „Võistlus on pingeline – veebidisaini erialal võistleb 14 riiki ning tase on kõrge. Veebidisainer peab EuroSkillsil oskama luua terve veebilehe, mis sisaldab nii programmeerimist kui ka disaini. Kolme võistluspäevaga tehakse ära mitme nädala töö.“

Praeguseks on Silver esikoha võitnud juba mitmel võistlusel: Trükis 2012 ja kaks korda võistlusel Noor Meister. Lisaks saavutas ta parima tulemuse Soome kutseharidusvõistlusel Taitaja 2014. „Oleme Silveriga EuroSkillsiks pikalt ette valmistunud. Selle aasta võistlused ongi olnud talle eelkõige treeninguteks ning kogemuste saamiseks. Nüüd on aeg oma oskused proovile panna,” lisas Tennosaar, kes läheb EuroSkillsile veebidisaini eksperdina kolmandat korda. Varasemalt on Margit töötanud Kutsehariduskeskuses arvutigraafika ja veebidisaini õpetajana.

Üle-Euroopalised kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2014 toimuvad seekord Prantsusmaal Lille linnas. Võistlustel panevad oma oskused proovile üle 500 kutseõppuri 26 riigist, kelle seas on ka 14 vaprat eestlast: floristid, veebidisainer, graafiline disainer, trükkal, mehhatroonikud, plaatija, ehitusviimistleja, kokk, restoraniteenindaja ja IT-meeskond. Noorte osalemist rahvusvahelistel võistlustel koordineerib SA Innove. Loe Noorte Hääle intervjuud SIIT.

Soovime Silverile palju edu!

10648249_807161616006720_737988584411822133_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisainfo:
Liina Liiv,
SA Innove kommunikatsioonispetsialist, tel: 735 0745
liina.liiv@innove.eeMärkad veebilehel vigu?