fbpx

Vilistlane Von Bomb kinkis koolile seinamaalingu

Täna saab infokogus oma viimase lihvi šabloonikunstnik Von Bomb’i seinamaal. Tegu on akrüüljoonistusega, mille tarbeks poseerisid kutsehariduskeskuse noored.

Mõned aastad tagasi ehitusviimistluse eriala lõpetanud kunstnik Von Bomb, kodanikunimega Indrek Haas selgitas, et juba kevadel tuli see seinamaalingu mõte. “Ja Siiri Raid käis ka peale,” naeris ta. Tavaliselt stencil-tehnikat kasutav kunstnik katsetab seekord joonistamisega. “Ma ei ole seni suuremaid asju akrüülvildikatega joonistanud, vaatame mis tuleb. Mõnda kohta saab paremini kui pintsliga, kuid seal on ka omad ohud, et võib-olla tuleb suuremaid pindu üle värvida,” jutustas ta tööprotsessist.

Praegune umbes 2,5×3 m töö pole aga kaugeltki Von Bomb’i suurim seinamaal. Mõõtmetelt ja kindlasti ka tähelepanult suurim on Ülemiste City “Tüdruk vihmavarjuga”, mis on oma 1800 ruutmeetriga lausa Baltikumi rekord. “Nii suuri projekte tehakse väga harva, isegi maailma mastaabis,” nentis ta.

Von Bomb on esinenud näitustel ja Tartus teinud mõned  stencil-tööd avalikku ruumi ning nüüdsest saab ühte tema tööd vaadata ka kutsehariduskeskuse infokogus.

photo-2

Lisainfo:
Kaire Mets
kaire.mets@khk.ee

 Märkad veebilehel vigu?